Seyfooksck

Her alandan Her şey

Corona Borsayı Sarstı!

2 min read

Corona virüsünün dünyada yaygın hale gelmesi sebebiyle bir çok ülkede yaşam durma noktasına geldi. Bazı ülkelerde sokağa çıkma yasağı, bazı ülkelerde ise çoğu mağzanın kapanmasına neden oldu bu mağzaların dışında olarak hizmet veren tek kurumlar marketler ve eczaneler oldu.

Çoğu mağzanın hizmet verememesi sebebiyle borsada bir değişiklik göze çarpıyor. Fakat bu değişiklik küçük bir değişiklik değil. Bunu size BTC ve USD olarak 1 haftalık düşüş ve yükseliş fotoğrafları ile örneklendirmek isterim.

BTC/USD

Gördüğünüz Bitcoin 7845.60$ dan şu anki fiyatı 5218.10$ bu fiyat aralıklarını gün geçtikce değişim gösteriyor. Bu düşüşlerin corona virüsünün dünya üzerinde dağılması nedeniyle gerçekleştiğini göz önünde bulundurmamız önemli.

İNVESTİNG BTC/USD

EUR/TRY

Euro da gördümüz üzere yükselişe geçmiş bulunmakta ve günden güne de yükselmeye devam ediyor şu anki fiyatı 7.17 ₺ olan Euro geçtiğiniz günler içesinde 7 ₺ den arttığınız görüyoruz

İNVESTİNG EURO/TRY

USD/TRY

Sizinde gördüğünüz gibi dolar da aldı başını gidiyor geçtiğimiz günlerde dolar 6 ₺ yi zorluyorken şu anda 6.46 ₺ yi bulmuş ve üzerine çıkmak için aşırı derecede bir çaba harcıyormuş gibi bir görüntü ile karşılaşıyoruz.

İNVESTİNG USD/TRY

Yukarıda belirttiğim gibi BTC/USD, EURO/TRY ve USD/TRY tablolarının altında İnvesting firmasının bize verdiği grafikleri paylaşmış bulunuyorum. Merak eden arkadaşlar link aracılığıyla canlı gözlem yapabilir ve borsayı yakın takibe alabilirler.

İşte corona virüsünün bosada etkisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Medya Hesaplarım